Jakie kalosze wybrać?

2023-02-01

Kalosze stosowane przez profesjonalistów jak i amatorów. Chronią przed zagrożeniami zewnętrznymi a za razem będą wygodne dla użytkownika. Zmienne warunki atmosferyczne to aura w której buty robocze tego typu idealnie się odnajdują. Kiedy i jakie będą potrzebne?

Kalosze ochronne kiedy są Tobie potrzebne?

W 90% prac w dziedzinie przemysłu wymagane są specjalne buty robocze. W ten sposób określamy obuwie ochronne które zostało wyprodukowane z myślą bezpieczeństwa stopy przez konkretnymi zagrożeniami. Przykłady: obuwie ochronne w branży budowlanej powinno ochraniać kostkę przed skręceniem oraz posiadać spód antyprzebiciowy razem z wzmocnionym podnoskiem. Na produkcji zazwyczaj jest wymagana klasa bezpieczeństwa tylko ochroną palców. Jeszcze inne sprawdzą się w przemyśle ciężkim dla spawaczy czy pracowników chłodni.

 

Co raz częściej uznaje się w branżach przemysłowych za dobry wybór profesjonalne kalosze ochronne. Wysoka cholewka w zależności od modelu do kolona, do połowy łydki zabezpieczająca kostkę, wykonane są z nieprzemakalnego materiału, często odpornego na niską temperaturę. Zabezpiecza stopę przed wilgocią oraz często przed substancjami chemicznymi. Wykonane dość często z gumy przyjęło popularną nazwę gumowce. 

 

Pracodawca po ustalaniach z inspektorem BHP, powinien w myśl przepisów zaopatrzyć pracownika, w obuwie bezpieczne dobrane do stanowiska pracy. Kalosze polecane są dla pracowników wykonujących takie prace jak: budownictwo, ogrodnictwo, praca w wysokim zawilgoceniu, rolnictwie i wielu innych. 

 

Jakie profesjonalne kalosze ochronne wybrać?

Aby dobrać odpowiednio obuwie należy poznać wszystkie czynniki tworzące zagrożenia. Tradycyjne kalosze to często wybór dla dzieci, kobiet spacerujących w deszczu miejskimi ulicami. W pracy nie koniecznie taki typ gumowców się sprawdzi. Weźmy pod lupę branże budowlaną, przy wylewce betonu, gdzie dość często jest kontakt z zbrojeniem klasyczny model kaloszy byłby od razu uszkodzony, trzeba czegoś więcej. Dlatego powstały kalosze z grubszego materiału które zabezpieczają palce w postaci stalowego podnoska oraz chronią przed wkładkę przed przebiciem.

 

Materiały wykonania

 

Najbardziej z popularnych materiałów z jakiego wykonane są kalosze jest to pianka EVA, kalosze lekkie, wodoszczelność oraz lekkość, materiał przekonał do siebie nie jednego użytkownika. Często występują w parze z wkładem ocieplającym, który jak deklarują producenci zapewniają ciepło nawet przy -30 C. Pianka EVA nawet przy tak niskich temperaturach zachowuje swoje elastyczne właściwości. Lekkość to jedna z głównych zalet przy tak gabarytowy dużym bucie. 

 

Drugim w kolejce materiałem jest PVC, odporne na uszkodzenia mechaniczne tworzywo odporne na działanie wielu rozpuszczalników. Często stosowany w parze z filcem tzw. filcaki, popularny wybór dla ludzi pracujących w rolnictwie, spód antypoślizgowy sprawdza się w warunkach zimowych. Najczęściej w kaloszach PVC możemy odnaleźć klasy bezpieczeństwa takie jak S4, S5. 

 

Jako trzeci najbardziej popularny materiał z którego są wykonywane kalosze można uznać gumę, elastyczna, odporna na uszkodzenia mechaniczne. Popularny materiał do produkcji kaloszy. Porównując do PVC dużo droższy jednak komfort jest duży wyższy.

 

W ofercie hurtowni BHP e-robocze można znaleźć kalosze takich firm jak: Lemigo, Kolmax, Procera, Delta Plus, Reis, Portwest.

 

 

.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 65 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-29
Wszystko ok
2023-10-31
Wszystko tak jak się należy
pixel