Garść informacji o butach ochronnych ESD.

2023-01-25
Garść informacji o butach ochronnych ESD.

Szukasz butów o oznaczeniu Esd?

Być może tym artykułem pomożemy Tobie w wyborze butów roboczych ESD. Obuwie bezpieczne jest to jeden z ważniejszych jak nie najważniejszy produkt zapewniający twoje bezpieczeństwo w pracy. W pracach gdzie jest kontakt z elektronika, materiałami wybuchowych, branża automotive wybiera modele obuwia z oznaczeniem ESD. Przeczytaj do końca aby dowiedzieć się więcej jakie buty bezpieczne wybrać.

 

Buty antystatyczne - o co chodzi?

 

Tego typu obuwie dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów ochroni Cię przed efektem naelektryzowania się, w trakcie chodzenia/pracy po różnego typu nawierzhcni. Ograniczają ryzyko wyładowań elektrostatycznych, ma to ogromne znaczenie w pracy przy elektronice oraz w innych niebezpiecznych miejscach.

 

Efekt ESD co to ?

 

To nic innego jak wyładowanie elektrostatyczne, w butach o oznaczeniu ESD brak jest tzw. "kopnięcia prądem" przez naelektryzowanie. Obuwie bezpieczne tego typu wykorzystywane jest w przemyśle samochodowym, elektroniczym, komupterowym i w innych tego typu miejsach gdzie można pozwolić na wyładowanie elektrostatyczne.

W ofercie e-robocze.pl posiadamy kilka modeli tego typu obuwia z firm: Procera, Delta Plus, Reis, Portwest, Bearfield.

Symbolem ESD oznacza się wszelkie urządzenia (głównie elektryczne), które mogą być uszkodzone przez ładunki elektrostatyczne powstałe w urządzeniach, ludziach, narzędziach i innych izolatorach lub półprzewodnikach.

 

Czym się kierować przy wyborze butów ESD?

 

Moim zdaniem jeśli but posiada oznaczenie ESD i spełnia normy: PN-EN ISO 20346 lub PN-EN ISO 20345, lub PN-EN ISO 20347 kierował bym się komfortem, ponieważ buty robocze użytkowanie są średnio przez 8-9 godzin, podstawą jest aby były wygodne. Warto też pomyśleć o tym aby obuwie "oddychało", wykonane z materiałów oddychających. Buty antystatyczne muszą być wykonane z odpowiednich materiałów i mieć właściwy spód. Wzmocnienie nosków jest z kompozytu co zdecydowanie obniża wagę takiego obuwia. Lekkie obuwie ochronne. W większości modeli występują wymienne wkładki. zapewniającej naturalną wentylację. Na sklepie e-robocze.pl znajdziecie pańśtwo obuwie robocze esd w różnych wariantach kolorystycznych jak i stylistyczych.

 

Wybór obuwia ESD to nie lada wyzwanie, służymy pomocą przy wyborze obuwia ochronnego ESD.

 

Buty robocze ESD w większości modeli posiadają:

  • miękki wyściełany język
  • podeszwa odporna na oleje, smary
  • kompozytowe wzmocnienie nosków
  • 0 zawartości metalu
  • wymienne antystatyczne wkładki
  • wyściółka pochłaniająca wilgoć

 

 

Zapraszamy do kontaktu z zespołem e-robocze.pl

 

# hurtownia bhp Grajewo

# hurtownia bhp Białystok

 

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 65 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-24
Godne polecenia
2023-11-03
Jestem zadowolony z zamówienia i szybkości realizacji.
pixel